Kwiaty, liście i zieleń – motywy ogrodowe we wnętrzach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Świat się powoli zazielenia, więc czemu pięknych roślin nie wprowadzić również do wnętrz? I czemu ograniczać się tylko do kwiatów w doniczkach? Jednym z bardzo silnych trendów ostatnich miesięcy jest motyw roślinny umieszczony na różnych elementach wystroju, ale w nieco odmienionej wersji niż klasyczne wzory roślinne – bardziej dosłowny i wyrazisty, soczyście zielony.

Zieleń nie jest najłatwiejszą barwą w aranżacji wnętrz, nie jest też ulubionym kolorem większości z nas. Próby wprowadzenia jej do pomieszczeń kończą się zwykle na rozstawieniu na parapetach kwiatów. A zielony to przecież kolor o wielu obliczach – energetyzującej limonki, świeżej mięty, delikatnej, ciepłej pistacji, szlachetnej butelki na wino, czy żołnierskich mundurów. Motywy kwiatowe, choć obecne w historii designu od niepamiętnych czasów też nie należą do tych, które z łatwością komponują się z dowolną stylistyką wnętrza, kojarzą się raczej z tradycyjnie urządzonymi pomieszczeniami. Prawda jest jednak taka, że odpowiednio dobrana kolorystyka i stylistyka motywów roślinnych wspaniale ozdobi wnętrze zarówno tradycyjne, jak i futurystycznych.
Jak więc uzyskać współczesny efekt wykorzystując wzory kwiatów i liści?

Zacznijmy od ścian, bo na tym DecoMania.pl zna się najlepiej. W naszej ofercie pojawiło się ostatnio wiele wzorów tapet, które sprawią, że ściany zazielenią się i rozkwitną. Nowe linie Charlston Home i Eco Chic 2 marki Wallquest, dostępnej już na DecoMania.pl to świeże spojrzenie na motyw roślinny na tapecie – wielkie zielone liście egzotycznych drzew, kwiaty niczym z XIX-wiecznych zielników, czy bryty tak skonstruowane, by tworzyć jeden duży wzór zamorskiego zagajnika na ścianie – rozwiązanie, które daje niesamowity efekt. Położenie na ścianie tapety w liściasty, czy kwiatowy wzór pozwoli stworzyć we wnętrzu klimat oranżerii czy nawet altany obrośniętej bujną roślinnością. Daleko natomiast będzie do wnętrz biedermeierowskich, czy regencyjnych.

Meble ogrodowe we wnętrzach

Sposobem na dodanie wnętrzom nuty egzotyki jest również wstawienie do nich mebli ogrodowych lub stylizowanych na ogrodowe. Plecione z siatki lub ratanu fotele, galwanizowane krzesła czy stalowe stoliki kojarzące się z ciepłym letnim popołudniem spędzonym w ogrodzie pomogą przenieść taki nastrój również do pomieszczeń.

Jeśli nie mamy odwagi uczynić liści i kwiatów głównym motywem dekoracyjnym, a mimo to podobają nam się soczyście zielone motywy dekoracyjne, możemy wybrać dekoracje wykorzystujące wzory roślinne. Na rynku znaleźć można tysiące przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych ozdobionych roślinnym wzorem. Może to być ceramika, tekstylia, albo różnego rodzaju dekoracje, bibeloty i drobiazgi.

Zieleń, kolor kojarzący się z naturą, stosowany we wnętrzach działa uspokajająco i relaksuje. Będzie więc odpowiedni do pomieszczeń, w których chcielibyśmy się wyciszyć, np. do sypialni i łazienek. Nie jest za to polecany do jadalni, bo w jego otoczeniu jedzenie wygląda mniej apetycznie, oraz do salonu, ponieważ raczej nie pobudza.

Motywy florystyczne mają moc wprowadzenia do wnętrz surowych odrobiny delikatności, ożywiają przestrzenie industrialne i futurystyczne, ale jeśli wzory nie są zbyt tradycyjne, nie pozbawiają pomieszczeń nowoczesnego charakteru. We współczesnym wydaniu zieleń i desenie roślinne mogą wyglądać wręcz nowatorsko.

Wszystkich zainteresowanych tym trendem zapraszamy na NASZĄ STRONĘ, znajdzie się na niej dużo więcej ciekawych sposobów na wprowadzenie do wnętrz roślin, nie tylko w doniczkach.

Author:

Related Post

top